« Takaisin
Marimekko, Mono City Tote Unikko Olkalaukku
Mono City Tote -laukussa on Unikko-kuosi. Laukussa on kahdet eri pituiset kantokahvat ja avoin ulkotasku, johon on painettu Marimekon suuri M-kirjain. Laukun sivuja kiertävät kiristysnauhat, joilla voi säätää suuaukon suuruutta ja muuttaa laukun muotoa.
Tuote on valmistettu puuvillakankaasta, joka sisältää 80 % luomupuuvillaa ja 20 % kierrätettyä puuvillaa.
Luovuutta ja rohkeutta symboloiva Unikko syntyi aikana, jolloin Marimekon kuviomaailmaan ei juuri kuulunut kukkia. Maija Isolaa kukka-aihe kuitenkin kiinnosti, ja hän päätti suunnitella kokonaisen sarjan uudenlaisia vahvoja kukkakuoseja.
- Leveys: 54 cm
- Korkeus: 39 cm
- Syvyys: 25 cm
- Kantokahvan pituus: 56 cm
- Tuotenumero: 095328
- Värinumero: 550 (mid indigo)
- Alkuperämaa: Viro
- Käsinpesu. Pese erillään. Ei liotusta. Silitä nurjalta. Älä silitä yksityiskohtaa. Saattaa haalistua. Saattaa päästää väriä.
Tuotteita varastossa: 4 kpl
Hinta:205.00 €

